tüp bebek fiyatları 2023 ankara

Ebeveyn adayları, çocuk sahibi olmaya hazırlanırken tüp bebek fiyatları konusunda pekâla endişe duyabilir. Zirâ bu sürecin fiziksel ve duygusal yönleri kadar maddi boyutu da tercihleri üzerinde belirleyici bir etkiye sahiptir. Sizler de ebeveyn olma yolunda tüp bebek maliyeti ile ilgili bilgi sahibi olmak için sayfayı aşağı doğru kaydırmaya devam edebilirsiniz.

Tüp Bebek Fiyatları 2023

Tüp bebek fiyatları 2023 yılında ebeveyn adaylarının mevcut durumlarına ve yapılması öngörülen testlere bağlı olarak değişkenlik gösterir. Tedavinin uygulandığı hastane ve kliniğin özellikleri de fiyatlarda değişiklik yaratır. Ayrıca anne adayına yapılan LH, FSH, E2, PRL, TSH, DHEAS ve Total-Testosteron hormon testleri de fiyatlar üzerinde söz sahibidir. 2023 tüp bebek fiyatları hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tüp Bebek Fiyatlarına Etki Eden Faktörler Nelerdir?

Muayenenin yapıldığı ortam, kullanılan ilaçlar ve histeroskopi gibi işlemler tüp bebek tedavisi fiyatları üzerinde söz sahibi olan başlıca etkenlerdir. Zira tüp bebek tedavisi, bir dizi süreci kapsadığı için her adımda farklı ücretlendirme prosedürü uygulanır.

İşlem boyunca elde edilen embriyo sayısı, transfer edilecek miktardan fazla ise hastaya ek ücret dâhilinde dondurma saklama işlemi tavsiye edilir. Ayrıca tekrarlanan başarısız transferler sonucunda hastaya rahim biyopsi işlemi önerilebilir. Bu işlem de diğerleri gibi ek ücret dâhilindedir. 

Tüp bebek fiyatları işlem prosedürüne nelerin dâhil edildiğine ve kliniğin ücret politikasına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Her vaka, kendi içinde özel sayılır. Bu yüzden “genel” ya da “tipik” olarak addedilme durumu söz konusu olamaz. Tekil ya da çoğul işlemlerin tümü, belirli prosedürlerin kapsamında kliniğin ücret politikalarına özel olarak uygulanır. 

Anne ve baba adaylarının mevcut sağlık durumları da işlemin maliyetine etki edebilecek özelliklere sahiptir. Bu bağlamda; yaş durumu, sprem niteliği, anne adayının hastalık geçmişi ve mevcut yaşam kaliteleri işlem prosedürüne dâhil edilecek uygulamalar üzerinde belirleyicidir. Ayrıca tüm bu işlemleri kendi çatısı altında toplayacak olan kliniğin ücret politikası da konu üzerinde söz sahibidir. Bu da klinik ekibinin sahip olduğu donanıma ve sunduğu olanaklara göre değişkenlik gösterir.

Tüp Bebek İlaç Fiyatları

Tüp bebek ilaç fiyatları, tedavi protokolüne uygun olarak değişkenlik gösterir. Tüp bebek tedavisinde yumurta büyütme süreci uzarsa, kullanılan ilacın oranı da paralel olarak artış gösterir. Bu durum da doğrudan ilacın fiyatına etki eder. Çünkü maddi nedenlerden ötürü tüp bebek iğnesi kullanılamadığı için bu ilaçlara olan rağbet artar. Bu da doğrudan fiyatlara yansır. Zira tüp bebek iğneleri, tedavi sürecindeki en pahalı medikal ürünlerdir.

Tüp Bebek İğneleri Fiyatları

Tüp bebek iğneleri fiyatları, yapılmakta olan tedavinin durumuna göre değişkenlik gösterir. Herkeste aynı olmasa da ortalama 10-12 gün boyunca kullanılan tüp bebek iğneleri için detaylı bir fiyat araştırması yaparak kâr elde edebilirsiniz. 

Yumurtalar üzerinde geliştirici etkileri bulunan tüp bebek iğneleri için SGK desteğinden de faydalanabilirsiniz. Bunun için devlet hastaneleri, araştırma hastaneleri ya da üniversite hastanelerine giderek protokolden “Tüp bebek tedavisine uygundur” raporu almanız yeterlidir. 

Prp Tüp Bebek Fiyatları

Prp tüp bebek fiyatları işlemdeki aşamalara göre değişiklik gösterir. Henüz yeni bir tedavi yöntemi olması ve sonuçlarının kesinlik içermemesi nedeniyle Prp tedavisine başvurmadan önce detaylı bir araştırma yapmanız önerilir. 

Tüp Bebek Cinsiyet Belirleme Fiyatı

Tüp bebek cinsiyet belirleme fiyatı, diğer tüm işlemler gibi değişkenlik gösterse de muayene kapsamında en yüksek bareme sahip uygulamalardan biridir. Tüp bebek konusunda ebeveynlerin sıklıkla karşılaştığı cinsiyet belirleme uygulaması hakkında detaylı fiyat araştırması yaparak elde ettiğiniz rakamları karşılaştırabilirsiniz.

tüp bebek maliyetleri 2023 Ankara

Tüp Bebek Tedavisi Fiyatları Devlet Tarafndan Karşılanıyor Mu?

Tüp bebek tedavisi fiyatları kapsamında SGK desteğinden yararlanabilirsiniz. Ancak bu imkândan faydalanmanız için öncelikle bazı şartları yerine getirmeniz beklenir. Tüp bebek fiyatları bağlamında SGK yardımı alabilmek için çiftlerden aşağıdaki kriterleri karşılaması istenir;

  • Evli olmak.

  • Daha önce doğum yapmamış olmak.

  • Kadının 23-40 yaş aralığında bulunması.

  • İki eşten birinin en az 5 yıllık SGK’lı olmasının yanı sıra en az 900 gün priminin bulunması.

  • Gebeliğe engel bir hastalığın bulunmaması.

  • Heyet raporu.

SGK desteği almak için gerekli olan heyet raporunu üçüncü basamak sağlık kurumlarından temin edebilirsiniz. Ancak alacağınız heyet raporunun sadece SGK ile anlaşmalı hastanelerde geçerli olduğunu belirtmekte fayda var. Bu bağlamda, devlet hastanelerinden, üniversite hastanelerinden ya da eğitim ve araştırma hastanelerinden yardım alabilirsiniz.

SGK ile anlaşma sağladığınız takdirde toplam 3 kez bu hizmetten faydalanma hakkınız bulunur. Ancak her deneme için yeniden heyet raporu oluşturmanız gerekir. Üstelik çıkaracağınız raporun ilaçlar için 1; tedavi süreci için ise 6 aylık geçerliliği bulunur. Dolayısıyla bu süreç içerisinde değerlendirmeyeceğiniz raporun ilerleyen zamanda herhangi bir geçerliliği olmayacaktır.

Sahip olacağınız heyet raporu, sadece tedavi sürecinde değil, aynı zamanda ilaç konusunda da sizlere avantaj sağlar. Örneğin, katılım payı sayesinde ilaçlarınızı indirimli fiyatlar ile satın alabilirsiniz. Heyet raporuyla verilen ilaçlarda her ne kadar doz kısıtlaması yapılsa da günümüzün gelişen tıbbî imkânları, hastalara bu durumun eksikliğini hissettirmez.

Tüp bebek devlet desteği hakkında daha detaylı bilgi için https://ozlemgun.com/tup-bebek-devlet-destegi-sgk-sartlari-ankara adresini ziyaret edebilirsiniz.

Avantajlı 2023 Tüp Bebek Fiyatları 

2023 tüp bebek fiyatları ne kadar araştırması yaparken Doç. Dr. Özlem Gün Eryılmaz’ın sunduğu avantajlı tedavi olanaklarından yararlanabilirsiniz. Kaliteli tedavi olanaklarını uygun fiyat baremiyle hastalarına sunan Özlem Gün Eryılmaz, tüp bebek Ankara uygulamaları içerisinde öne çıkmayı başarır.

Tüp bebek fiyatları yorum ve görüşler itibarıyla değerini katlar. Zira muayenenin kalitesi, hastanın hayat standartlarına ne ölçüde değer kattığına göre değişkenlik gösterir. Bu yüzden tüp bebek fiyatları araştırması yaparken sadece kliniği değil aynı zamanda yorumları da inceleyerek karar verebilirsiniz.

Ankara Tüp Bebek Fiyatları Arasında Doç.Dr.Özlem Gün Eryılmaz

Tüp bebek Ankara halkının sıklıkla tercih ettiği tıbbi bir uygulama iken Doç. Dr. Özlem Gün Eryılmaz da bu alandaki başarılarıyla kendini kanıtlamayı başarmıştır. Kariyeri boyunca pek çok çiftin bebek sahibi olmasına katkıda bulunan Özlem Gün Eryılmaz Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 2005-2011 yılları arasında tüp bebek ünitesinde çalışmıştır. 2015 yılında ise Londra’da bulunan University Collage London Hospital’de infertilite yani kısırlık için tüp bebek eğitimi alarak alanında uzmanlaşmıştır.

Bilgisini yerel ve küresel çapta düzenlenen kongrelerde yaptığı sunumlarla kanıtlayan Özlem Gün Eryılmaz, tüp bebek tedavisinin yanı sıra kapalı rahim ameliyatı konusunda da yetkin bir cerrahtır. Şehrin avantajlı fiyatlara sahip kliniklerinden birini yöneten Özlem Gün Eryılmaz, her gün onlarca çifti ağırlar. Sizler de hayalini kurduğunuz ebeveynliğe tüp bebek tedavisi ile kavuşmak için Doç. Dr. Özlem Gün Eryılmaz’dan yardım alabilirsiniz.

Tüp bebek Ankara hizmetimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için https://ozlemgun.com/tup-bebek-ankara adresini ziyaret edebilirsiniz.