Ankara Labioplasti fiyatları

Labioplasti kadınlarda iç dudak sarkması olarak bilinen rahatsızlığın tedavisi için kullanılan etkili bir cerrahi operasyondur. Kadınların cinsel hayatlarını etkileyerek hayat kalitelerinin düşmesine sebep olan labioplasti, tedavi edilmediğinde ilişkilerin bozulmasına neden olabilecek psikolojik sorunlar ortaya çıkabilir.

Ankara Labioplasti Fiyatları - Labioplasti Ameliyatı Neden Yapılır?

Estetik ameliyatların gün geçtikçe daha popüler hale gelmeye başlaması ve cinsel konuların tabu olmaktan çıkmaya başlaması ile birlikte labioplasti operasyonları da yaygınlık kazanmıştır. Bu operasyon genel itibariyle estetik kaygılar ve cinsel doyumda azalma yaşayan kişilerin tercih ettiği bir tedavi yöntemidir.

Cerrahi yöntem, etkili bir çözüm olmasının yanında tecrübeli bir hekim tarafından yapılması oldukça önemlidir. Her ameliyatın riskleri olduğu gibi labioplastinin de bazı riskleri blunur. Bu riskleri en aza indirecek etkenler; doğru doktor seçimi ve ameliyatın sterilize bir ortamda yapılmasıdır.

Ankara labioplasti ameliyatı yapan hekimler arasında tecrübesi ve hasta memnuniyeti ile öne çıkan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Özlem Gün Eryılmaz ile görüşmek için hemen iletişime geçebilirsiniz.

Labioplasti Nedir?

Labioplasti, kadın genital organının dış dudaklarının altında bulunan iç dudakların cerrahi yöntemle düzeltilmesi işlemidir. İşlem sırasında vajinanın dış dudakları (labia major) veya dış dudakların hemen altında bulunan iç dudakları (labia minor) tedavi edilir. Bu ameliyat ile iç dudak küçültülür ve sarkık dokular temizlenir. Böylece iç dudakların normal oranlara kavuşması sağlanır.

Bu cerrahi operasyon estetik nedenlerle olduğu kadar işlevsel nedenlere bağlı olarak da gerçekleştirilen bir işlemdir. İç dudakta yaşanan sıkıntılar cinsel ilişkisi sırasında rahatsızlık verebilir. Aynı zamanda giyilen bazı giysilerde aynı nedenden dolayı kişinin rahatsız olmasına yol açabilir. Estetik ya da işlevsel nedenlere bağlı olarak yapılan bu ameliyat genel olarak iyi sonuçlar vermektedir.

ankara labioplasti ameliyatı nedir.

Labioplasti ayakta yapılan bir cerrahi müdahaledir. Operasyon sırasında lokal anestezi yöntemi kullanılır ve işlem yarım saat ya da 1 saat sürebilir. Ameliyat sonrası hastalar 2 ile 6 hafta arasında değişen sürede sağlığına kavuşur.

Labioplasti Ankara ilinde birçok doktor tarafından uygulanan bir yöntemdir. Kadınlarda cinsel anlamda rahatsızlık veren ve özgüven eksikliğine neden olan bu sorunun çözümü için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Labioplasti Nasıl Yapılır?

Labioplasti ameliyatı için öncelikle bir doktorun kişinin ameliyat için uygun olup olmadığını değerlendirmesi gerekir. Ameliyat öncesi doktor yapılacak işlemi ve işlem sonrası için hastayı bilgilendirir.

İşlem hastanın isteği ve doktorun tavsiyesine bağlı olarak lokal anestezi ya da sedasyon yapılarak gerçekleştirilir. Anestezinin ardından genital bölgeye bir kesi atılır. Bu kesi sayesinde mukozayı ve fazla hacmi oluşturan maddeler temizlenerek cildin fazla olan kısmı ortadan kaldırılır. Ardından kesi kapatılır ve vulvar dudaklar uygun boyuta getirilir.

Operasyon sonrasında hasta evine dönebilir, fakat iyileşme süreci ameliyatın boyutuna göre farklılık gösterir. Ameliyat sonrası kişinin 1 veya 2 gün dinlenmesi önerilir. Ameliyat sırasında atılan dikişler iyileşme sürecinde kendiliğinden düşer. Genellikle iyileşme sürecinde kişinin ilk haftadan sonra işe dönmesine izin verilir. Fakat bu süre kişiden kişiye değişir ve bu konuda doktorun tavsiyesine uymak gerekir.

Labioplasti sonrası dikişler gevşeyebileceği ve yara tahriş olabileceği için 4 ya da 5 hafta cinsel ilişkiye girmek tavsiye edilmez.

Labioplasti Ameliyatı Neden Yapılır?

Labioplasti ameliyatı genellikle iç dudak sarkmasının olduğu durumlarda yapılır. Bunun dışında cerrahi operasyona neden olan durumları şu şekilde sıralayabiliriz:

● İç dudak denilen labia minörlerin büyümesinde sonra yapılan tedavinin ardından ortaya çıkan ve tekrarlayan vajinal ve üriner enfeksiyonlar

● İritasyon durumlarında

● Ağrılı cinsel ilişki sebebiyle

● Hareketlerde kısıtlamaya neden olan durumlarda

● Çoklu doğum sebebiyle ortaya çıkan sarkmalarda

● Normal doğum sonrası yaşanan travmaların sebep olduğu sarkmalarda

● Menopoza bağlı hormon değişikliklerinde

● Hızlı şekilde kilo alıp verme durumlarında

 

Bu sebeplerin dışında hiç doğum yapmamış kadınlarda yaşın ilerlemesiyle beraber deri altı yağ dokusundaki azalmaya bağlı olarak iç dudaklarda sarkma görülebilir. Bazı kadınlarda genetik bir durum olarak iç dudakların bir tarafında ya da her iki tarafında da asimetrik bir görünüm olabilir. Bu iki durumun ortadan kaldırılması için de labioplasti yapılabilir.

Kadınlarda hangi sebebe bağlı olarak gelirse gelişsin sarkmalar estetik olarak hoş olmayan bir görüntüye yol açar. Bu durum aynı zamanda kadının kendisini kötü hissetmesine ve özgüven kaybına neden olabilir. Bunun için bir rahatsızlıktan kaynaklanmasa bile kadınların yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyebilecek bu durumun tedavi edilmesi gerekebilir.

Labioplasti Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Labioplasti ameliyatı iç dudak sarkması ve buna bağlı sorunlar yaşayan 18 yaşını aşmış her kadın için uygun bir tedavi yöntemidir. Ayrıca menopoza giren ve bakire olan kadınların da bu işlemi yaptırmasında bir sakınca yoktur.

İç dudak sarkması yaşam kalitesini olumsuz şekilde etkileyen kişilerde tıbbi bir gerekliliktir. Bunun dışında doktorun uygun görmesi halinde cerrahi operasyon açısından herhangi bir komplikasyon gelişmeyecek her yetişkin kadın bu işlemi yaptırabilir. Ayrıca doğum sonrası oluşan sarkmalar için de bu işlem yaptırılabilir.

Labioplasti Öncesi Sonrası Sık Sorulan Sorular

Labioplasti öncesi sonrası karşılaşılan bazı durumlar için mutlaka doktora danışılması gerekir. Aşağıda yer alan sorulan genel itibariyle bu konuda merak edilen konuları açıklamaya yöneliktir.

Bakirelere de Yapılabilir Mi?

Bakirelere labioplasti yapılabilir. Bu işlem sırasında kızlık zarı zarar görmez. Çünkü kızlık zarı, ameliyat bölgesinden 3-4 cm içeridedir.

Barbie Vajina Estetiği Nedir?

Barbie vajina estetiği, vajinadaki iç dudakların mümkün olduğunca kısaltılması işlemidir. Bu operasyon sırasında iç dudaklardan çok fazla doku çıkarılır. İsteğe bağlı olarak estetik bir görüntü için büyük dudaklara yağ enjeksiyonu yapılabilir.

Barbie vajina estetiği ABD’de barbie doll vagina ismi ile bilinmektedir. Özellikle labioplasti ameliyatlarında hastalar tarafından tercih edilen bir uygulamadır. İç dudaklar ve klitoris  tümseği küçültülür ve dışarıya sarkan cilt dokusu yok edildiği gibi ortada düz dikey bir çizgi oluşturulmaya çalışılır.

Labioplasti Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

Labioplasti ameliyatı uzun süren bir operasyon değildir. Operasyon süresi yapılan işlemin boyutuna bağlı olarak değişmektedir. Anestezi işlemi ile beraber yarım saat veya 1 saati bulan bir operasyondur.

Cerrahi operasyonun süresi kısa olmasına rağmen alanında uzman bir doktor tarafından hastane ortamında yapılmalıdır. Ameliyatın yapıldığı alanın steril olması önem taşır. Öncelikle uzman doktorun yapacağı muayene ile kişinin operasyona uygun olup olmadığına karar verilir. Uygun olan hastalar için ameliyatın detayları ve sonrasında yapılması gerekenler doktor tarafından açıklanır. Anestezi uygulandığı için operasyon sırasında herhangi bir ağrı ya da sızı hissedilmez.

Ankarada labioplasti ameliyatı konusunda merak ettiklerinizi bizimle iletişime geçerek sorabilirsiniz.

Labioplasti Ameliyatı Tehlikeli mi?

Labioplasti ameliyatının uzman doktorlar tarafından yapıldığında herhangi bir tehlikesi bulunmamaktadır. Fakat ameliyatın bazı riskleri vardır. Ameliyattan sonra kişilerde nadiren kanama görülebilir. Böyle bir durumda doktor müdahalesi gerekebilir.

Ameliyat bölgesinde sızıntıların olması normal olarak kabul edilir. Ayrıca ameliyat yerinde hassasiyet, şişlik ve bir süre ağrı olabilir. İyileşme sürecinde yaranın enfeksiyon kapmamasına dikkat edilmelidir. Bunun için pansumanlar aksatılmadan yapılmalıdır. Tam iyileşme olmadan cinsel ilişkide bulunmak yaranın iyileşme sürecini olumsuz etkileyebilir. 

İyileşme sürecinde hijyen konusunda hassas olmak gerekir. İyileşme süresince ameliyat olan bölgenin gerilmesine neden olacak spor ve hareketlerden kaçınmak gerekir. Ayrıca bölgeye baskı yapacak ve baskıyı artıracak bisiklet binme, at binme gibi aktiviteler de yapılmamalıdır. Enfeksiyon riskine karşı bu dönemde havuz, hamam gibi yerlere gitmemek gerekir. Bununla birlikte tam iyileşme olmadan kesinlikle epilasyon ve ağda gibi uygulamalar yapılmamalıdır.

Labioplasti Sonrası Külot Giyilir mi?

Labioplasti sonrası ödem oluşumunu engellemek için sıkı bir külot ve tayt giyilmesi tavsiye edilir. Bu tür kıyafetler ilk gün giyildikten sonra diğer günler giyilmesine gerek yoktur. Yaranın iyileşmesini hızlandırmak için birinci günden sonra yaranın üzerine baskı yapmayacak kıyafetler giyilebilir.

Labioplasti Fiyatları Ankara?

Labioplasti fiyatları Ankara genelinde ameliyatın yapılacağı kliniğe ve doktora göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca labioplasti ameliyatı fiyatı operasyonun kapsamına göre de kişiden kişiye değişmektedir. Ameliyat öncesi yapılacak jinekolojik muayene ve operasyonda uygulanacak anestezi yöntemi ücreti etkileyen faktörlerdir. Labioplasti ameliyatı fiyatları Ankara konusunda daha fazla bilgi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

ankara labioplasti ameliyatı randevu

Ankara Labioplasti Yapan Doktorlar Arasında Doç.Dr. Özlem Gün Eryılmaz

Doç. Dr. Özlem Gün Eryılmaz, Ankara labioplasti yapan doktorlar arasında tecrübe ve hasta memnuniyeti ile ön plana çıkan bir hekimdir. Ankara’da labioplasti ameliyatı konusunda güvenle tercih edeceğiniz adreslerden biridir. Daha fazla bilgi ve randevu için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ankara labioplasti hizmetinde kalite ve tecrübe için https://ozlemgun.com/iletisim  adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Labioplasti Olanların Yorumları

Labioplasti Ankara ilinde olan hastaların labioplasti öncesi sonrası hakkında deneyim ve yorumlarını hemen inceleyerek sizde genel bir bilgi sahibi olabilirsiniz.Daha detaylı bilgi için uzman doktorumuzdan bilgi alabilirsiniz.