Jinekolog Ankara

Kadın hastalıklarını teşhis ve tedavi eden aynı zamanda hamilelik ve doğum sürecini takip eden uzman doktorlar kadın doğum doktoru olarak adlandırılır. Kadının üreme sistemi ile ilgili çeşitli alanlarda hizmet veren jinekolog seçimi, önleyici ve tedavi edici sağlık için oldukça önemlidir. Ankara jinekolog arayışınızda tecrübe ve mesleki birikimi ile öne çıkan Doç. Dr. Özlem Gün’ü tercih edebilirsiniz.

Jinekolog Nedir? Ne İş Yapar?

Jinekolog kadın sağlığı, kadın üreme organı hastalıkları, gebelik ve doğum süreci ile ilgili sağlık hizmeti veren hekimdir. 6 yıl tıp eğitimi almış sonrasında 4 yıl Jinekoloji alanında uzmanlık yapmış olan doktorlar jinekolog olur. Kadın sağlığı ve kadın üreme organı söz konusu olduğu için hastaları kadınlardan oluşur.

Jinekologlar, kadın üreme organına ait hastalıklarla ilgili Jinekoloji ve gebelik süreci ile ilgili olan obstetrik branşlarında hizmet verir. Komplike bir üreme sistemine sahip olan kadınlar için modern tıp imkanları kullanılarak jinekolojik tanı, teşhis, tedavi süreçleri ile gebelik ve doğum takibi yapılır. Kadın doğum uzmanı jinekolog doktorlar üniversite ve devlet hastanelerinde, özel hastanelerde ayrıca özel muayenehanelerde de hastalarına hizmet verebilir.

Jinekolog Hangi Hastalıklara Bakar?

Jinekolog kadın üreme sağlığı kapsamında hastalıkları tedavi eder ve gebelik-doğum takibi gibi alanlarda da hizmet verir. Jinekoloğun tedavi ettiği hastalıklar; rahim, yumurtalık ve rahim ağzı hastalıkları, menstrual düzensizlikler, vajinal sorunlar, genital estetik, gibi rahatsızlıkların yanı sıra, doğum kontrol yöntemleri, gebelik takibi, vajinal ve sezaryen doğum ve kısırlık tedavisi gibi alanlardır.

 Ankara Jinekolog Muayenehaneleri arasında bulunan Dr. Özlem Gün Yılmaz’ın hizmet verdiği kadın doğum hastalıkları, takip ve tedaviler şunlardır:

 •  Kısırlık (İnfertilite) Tedavisi
 • Tüp bebek
 • Gebelik ve doğum
 • Jinekolojik rahatsızlıklar; miyom, çikolata kisti, endometriozis, endometrial polip, HPV ve HPV aşısı, kolposkopi, idrar kaçırma tedavisi
 • Laparoskopik Cerrahi
 • Genital Estetik
 • Siğil tedavisi 

Ankara Jinekolog Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kadınlar için jinekolog seçimi diğer doktorlardan farklı olmak üzere daha hassastır. Özellikle gebelik süreci gibi uzun soluklu takiplerde kadınlar jinekoloğuna güven duymak ister. Ankara lokasyonunda kadın doğum uzmanı arayanların en jinekolog seçimi için şu noktalara dikkat etmesi gerekir.

 • Jinekolog seçiminde öncelikli olarak lokasyona bakılabilir. Ankara jinekolog tercihlerinde konum olarak yakın mesafede olması önemlidir.
 • Jinekoloğun tecrübesi ve aldığı eğitimler.
 • Hasta ile iyi ilişki kurabilmesi ve anlaşılabilir olması.
 • Doktorun kendini güncel tutabilmesi.
 • Doktorun sahip olduğu referanslar.
 • Modern tıbbi ekipmanlarını kullanması.
 • Doktorun sahip olduğu ve tedavide kullandığı ekol ile hastanın uyuşması.
 • Hasta ile iletişimde problem yaşamaması.
 • Ulaşılabilir olması.

Ankara kadın doğum uzmanı - jinekolog arayışlarınız için en uygun çözümlerden biri olarak Ankara jinekolog tavsiyeleri arasında bulunan Doç. Dr. Özlem Gün’ü tercih edebilirsiniz.

Kadın Doğum ve Jinekoloji Aynı Şey mi?

Kadın doğum uzmanlığı, kadın üreme sağlığı konusunda hizmet sunan tıp branşıdır. Genel olarak Jinekolog ve kadın doğum doktoru aynı anlamlarda kullanılsa da jinekoloji kadın üreme sistemindeki hastalıkları anlatır. Gebelik ve doğum obstetrik ve üreme organı hastalıkları jinekoloji olarak adlandırılsa da ülkemizde kadın doğum ve jinekoloji aynı anlamlarda kullanılmaktadır.

Kadın Doğum Uzmanı doktorlar, Jinekoloji ve obstetri dışında, jinekolog onkolog, perinatalog Jinekologlar, ürojinekologlar, cinsel terapi uzmanları gibi branşlaşmalarda bulunabilirler.

Jinekolog Ankara

Jinekolojik hastalıklar nedir? Jinekolojik hastalıkların belirtileri nelerdir?

Adet düzensizlikleri: Aşırı adet kanaması, iki adet arası kanama, iki adet arasının 23 günden kısa veya 35 günden uzun olması, ara kanama, ilişki sonrası kanama, menapoz sonrası kahverengi veya kırmızı kanama, adet düzensizliği olarak ifade edilir.

Aşırı adet kanaması: Yoğun adet kanaması, kadınları korkutan bir durumdur. Aslında, aşırı, yoğun adet kanamalarında, genellikle bir hastalık durumu yoktur. Bazı kadınlarda, rahim iç duvarda, kanamayı kesmek için gelişen hadiseler anormal işleyebilir, bazı kimyasallar eksik salgılanabilir, mesala prostaglandin denilen damar sıkılaştırıcılar az olabilir. Böyle durumlar, hastalık değildir. Basit ilaçlarla tedavi edilebilir. Miyom varlığında, yoğun adet kanaması görülür. Aşırı adet kanamalarının %30 sebebi miyomlardır. Miyom iyi huylu rahim tümörüdür. Endometrial polip de diğer bir kanama sebebidir. Endometrial polip, rahim iç zarının büyümesinden kaynaklanır. Pelvik enfeksiyon, over (yumurtalık) kistleri ve rahim kanseri diğer kanama nedenleridir. Bazı hormon hastalıkları da adet düzensizliği yapabilir. Tiroid hastalıkları, süt hormonunun fazla salgılanması, böbreküstü bezi hastalıkları bunlardandır. Pıhtılaşma sistemi hastalıkları ve kan sulandırıcı ilaç kullanımı diğer sebeplerdendir.

Ankara Jinekolog Muayene Ücreti Ne Kadardır?

Günümüzde kadın doğum muayeneleri hastane ortamında ya da muayenehanelerde gerçekleşebilmektedir. Ortak noktaları ise jinekoloji muayenelerinin detaylı ve konforlu bir şekilde gerçekleşmesidir. Jinekoloji muayenelerinde muayene yanı sıra testler, tahliller, ultrason ve NST gibi hizmetlerde almak mümkündür. Ayrıca bu hizmeti almak için yüksek meblağlar ödemeye de gerek yoktur.

Ankara jinekolog muayene ücretleri tercih edilen hekimin ünvanı, tecrübesi ve bulunduğu semt gibi nedenlerden dolayı farklılık gösterebilir. Özel hastane ya da muayenehane gibi seçenekler de Jinekolog muayene ücretleri için etkileyici bir faktördür. Ankara jinekolog tercihlerinde en önemli etken doktorun tecrübesi ve konum olarak ulaşılabilir uzaklıkta olmasıdır.

 

Ankara'daki Jinekologlar Arasında Doç.Dr.Özlem Gün Eryılmaz

Doç. Dr. Özlem Gün Eryılmaz yurt içi ve yurt dışı eğitimler sonrası mesleğine kamu ve özel sağlık kuruluşlarında devam etmiştir. Kadın doğum alanının branşları yanı sıra infertilite tedavisi de vermektedir. Yurt içi ve yurt dışı kongreler ve yayınlanan makaleleri ile mesleki alanda kariyerini ispatlamış bir doktordur. Tecrübe ve mesleki birikimi ile hastalarının tedavi ve takiplerini yapan jinekolog, Ankara lokasyonunda hizmet vermektedir.

Ankara jinekolog seçimlerinizde güven içinde tercih edebileceğiniz Doç Dr. Özlem Gün Yılmaz gebelik - doğum takibi ve jinekolojik rahatsızlıkların yanında, tüp bebek tedavisi, laparoskopik ameliyatlar, histeroskopik myomektomi ve polip gibi cerrahi işlemlerde de tecrübe sahibidir.

Bir kadın doğum doktorunda aranılan güven, samimiyet, iletişim kolaylığı ve ulaşılabilir olması gibi özelliklerdir. Ankara, en iyi jinekolog hekimleri tercih edebileceğiniz şehir olduğu için küçük bir araştırma ile kendiniz için en uygun jinekoloğa görünme imkanına sahip olabilirsiniz.

Doç Dr. Özlem Gün Eryılmaz Ankara jinekoloji doktorları arasında tecrübesi, mesleki birikimi ile ön plana çıkar. Jinekolog Özlem Gün Eryılmaz Ankara Çukurambar lokasyonuda sizlere hizmet sunmaktadır. Tanı, takip, tedavi ve diğer hizmetler hakkında detaylı bilgi-randevu için hemen iletişime geçebilirsiniz.