Doç.Dr.Özlem Gün Eryılmaz

Biz Kimiz

Dr Özlem Gün Eryılmaz, 1973 yılında Erzincan'da doğdu. İlkokulu, Elazığ Namık Kemal ilkokulunda,ortaokulu, Elazığ Anadolu Lisesinde tamamladı, takibinde liseyi, Malatya Fen Lisesinde okudu.

1991 yılında, Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesi'ni kazandı ve 1997 yılında İngilizce Tıp Fakültesi’nden mezun olarak Tıp Doktoru ünvanını aldı. 1997-2002 yılları arasında, Ankara Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum ihtisasını tamamlayarak, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı ünvanını aldı.

2500
15
26
1000

Kariyerim

Uzmanlık sonrası aynı hastanede eğitim kadrosunda, Başasistanlık ünvanını aldı. 2004 yılında, Kastamonu Cide ilçesinde geçici görev yaptı. 2005-2011 yılları arasında, Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Tüp Bebek Ünitesinde çalıştı. 2012-2015 arasında, aynı hastanede, Jinekoloji ve Jinekolojik Endoskopi Kliniğinde devam etti. 2015 yılında, Londra'da, University Collage London Hospital (UCL)'da, infertilite, tüp bebek ve endometriozis kliniğinde eğitim aldı.

2013 yılında, Doçentlik sınavını kazandı, sonrasında aynı hastanede Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında Doçent olarak çalışmaya devam etti. Aynı yıl Sağlık Bilimleri Üniversitesi Öğretim üyesi ünvanıyla görevine devam ettim. 2016 yılında, kamu hastanesinden ayrıldı, özel sektörde hizmet vermeye devam etti. Halen, Özel Ortadoğu Hastanesi'nde çalışıyor.


Dr Özlem Gün Eryılmaz'ın, Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında yayınlanmış 100’den fazla bilimsel makalesi vardır. Ayrıca birçok ulusal ve uluslararası kongrelerde verdiği çok sayıda sunumu mevcuttur.

Dr Özlem Gün Eryılmaz, tüp bebek tedavisi ve laparoskopik (kapalı) rahim ameliyatlarını başarıyla gerçekleştiren bir cerrahtır (laparoskopik myom alınması, laparoskopik rahim alınması, laparoskopik endometrioma (çikolata kisti) ve diğer kistlerin çıkarılması, laparoskopik kapalı tüplerin açılması, laparoskopik tüplerin alınması, histeroskopik adezyoliz (rahim içi yapışıklıkların açılması), histeroskopik septum rezeksiyonu (rahim içi perdenin kesilmesi ve tedavisi), histeroskopik myomektomi ( rahim içi myomun alınması) ve histeroskopik polip alınması (rahim içi poliplerin çıkartılması en sık yapılan operasyonlardır.