Genital Estetik Ankara

Genital estetik Ankara ilinde son zamanlarda ilgi gören tıbbi işlemlerden biridir. Bu tıbbi işlemlere talepteki artış doğru bilinen yanlışları da beraberinde getirdi. Örneğin bu tıbbi işlemi talep eden kişilerin cinsel veya diğer hastalıklara sahip olduğu düşüncesi yanlış bilinen bilgilerden biridir. Burun ameliyatlarının büyük bir çoğunluğu kişilerin bu konu da yaşadığı şikâyetlerden değil şekil düzeltimi için yapılır. Kişi burnunun şeklini beğenmeyebilir veya ünlü birinin burnunun beğenip onun gibi gözükmesini istediği için bu işlemi tercih edebilir.

Genital bölge estetik ameliyatları veya işlemleri de sağlık açısından olabileceği gibi kişinin kendini daha mutlu hissetmesi için yaptırmak istediği bir işlemde olabilir. Kişinin vajinasının iç kısmının geniş olması cinsel hayatını olumsuz etkileyen bir durumdur fakat bu bir hastalık değildir. İnsanların parmak izleri gibi vajinanında binlerce çeşidi bulunur. Bu farklılar kişilerin hoşuna gitmeyebilir ve bu işleme ihtiyaç duyabilir. Siz de genital bölge estetiği hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için Doç.Dr. Özlem Gün Eryılmaz ile iletişime geçebilir, merak ettiğiniz her detayı öğrenebilirsiniz.

Genital Estetik Nedir?

Genital estetik nedir sorusunun cevabı bilinen ikinci yanlış bilgidir. Kişiler sadece heymenoplasti (kızlık zarı dikimi), HIFU (vajina daraltma operasyonu) ve labioplasti gibi işlemlerin estetik içerisinde yer aldığını düşünür. Fakat vajinanın iç ve dış kısmında bulunan bölgelerin diğerleriyle orantılı veya normal hale dönüştürülmesi için yapılan bütün ameliyatlara genital bölge estetiği denir.

Burun, dudak, kulak ve meme estetiklerinden sonra kişilerde özgüven artışı yaşanır. Bu artışın sosyopsikolojik olduğu düşünülür çünkü kişilerde yaşanan değişimlerin çevresi tarafından onaylanması kişiyi daha fazla memnun eder. Genital estetik yaptıranlar diğer estetiklerde olduğu gibi özgüven artışına sebep olur. Bireyin yeni görünümünü beğenmesi veya partnerinin yeni değişimi beğenmesi kişi de özgüven artışı yaşatır.

Doç. Dr. Özlem Gün Eryılmaz Anlatıyor. Genital Estetik Ankara

Genital Estetik Neden Yapılır?

Vajina genital estetik ameliyatı her yaştan kişinin ihtiyaç duyabileceği işlemdir. Yapılan araştırmalara göre doğum yapan kadınlar bu işleme daha çok ihtiyaç duyabilir. Çünkü doğum sonrasında vajinanın iç kısmının genişliği artabilir, kararma ve doğum lekeleri oluşabilir veya vajina dudaklarında doğumdan sonra orantısız olarak büyüme, sarkıklık gibi olaylar meydana gelebilir. Bu yaşanan gelişmeler kadınların hem özgüvenini düşürebilir hem de cinsel hayatında olumsuzluklara sebep olabilir. Kişi fonksiyonel veya görünüm ile ilgili şikayetlerden dolayı genital estetik doktoru ile görüşerek, işlem yaptırmaya karar verebilir.

Fonksiyonel Şikayetler:

Vajina estetiği amaçlı başvuran hastaların şikayetleri; görünümü ile ilgili şikayetler ve vajinanın iç kısmının geniş olması gibi durumlarda fonksiyonel şikayetler olmak üzere iki gruba ayrılır. Fonksiyonel şikayetler kişinin cinsel hayatını diğer gruba göre daha çok olumsuz etkileyen durumlardır.

Görünümsel Şikayetler:

Doğumdan önce veya doğumdan sonra dudaklarda (labia) büyüme ve sarkmalar meydan gelebilir. Labialarda yaşanan sarkma, büyüme kadınların en çok şikâyet ettiği durumlardır. Çünkü vücudu saran kıyafetler giyildiği zaman labia dışarıdan fark edilir. Labia vajina akıntıları da diğer en çok şikâyet edilen konudur. Bu sorunlar için labiaların daha genç görünüm kazanması amacıyla daha gergin ve küçük bir yapıya bürünmesi için işlem yapılır. Bu sayede daha gergin bir görünüm elde eden labia bölgesi kıyafetten gözükmez, akıntıların sayısı düzenli hale gelir ve cinsel hayatınızda size özgüven kazandırır.

Genital Bölge Estetiği Kimlere Uygulanır?

Diğer estetik işlemlerinde olduğu gibi genital bölge estetiği için yaş sınırı bulunur. Bu yaş sınırı dışında kişinin sağlık durumu hakkında yeterli tetkikler yapıldıktan sonra işleme uygun olup olmadığı belirlenir. Eğer işleme engel bir durum olmaz ise genital estetik yaptırabilecek olanlar şu şekilde sıralanabilir:

●        Vajinasının görüntüsünden memnun olmayanlar,

●        Doğum sonrası genişleme, büyüme sarkma ve şekil bozukları yaşayanlar,

●        Yaşanan kaza veya travma sonucu genital bölgesinde deformasyon oluşanlar,

●        İç dudak bölgesinin büyümesi sonucu sarkıklık olanlar,

●        Kızlık zarı tahrip veya kalın olan kişiler,

●        Şekil bozukluğu olduğunu düşünenler.

Ayrıca bu şikâyetlere sahip olan kadınların menopoz döneminde olması işlemlerin yapılmasını engellemez. Bu yüzden genç ya da yaşlı olunması fark etmeden kadınların istediği görünüme kavuşması için genital bölge estetiği yapılabilir.

Genital Estetik Neleri Kapsar?

Genital estetik ameliyatı kapsam olarak şu şekildedir:

●        İç ve dış dudak estetiği,

●        Vajina daraltma,

●        Vulva beyazlatma,

●        Klitorlar Hudoplasti,

●        Dudak Yağ Dolgusu,

●        Mensplasti,

●        Vajinoplasti,

●        Mezoterapi,

●        Kızlık Zarı Onarımı,

●        Vajina Gençleştirme,

●        Perine estetiği

Vajina plastik cerrahisi içerisinde yer alan bu işlemleri yaptırmadan önce alanında uzman Doç.Dr. Özlem Gün Eryılmaz ile iletişime geçerek sizin için en iyi işlemin ne olduğuna karar vererek, işlem öncesinde ve sonrasın yapılması gerekenler, işlem planı gibi aklınıza takılan tüm sorular hakkında fikir edinebilirsiniz.

Vajinoplasti (Vajina Daraltma)

Vajina daraltma ameliyatı lokal veya genel anestezi eşliğinde yapıldığı için işlem sırasında bir ağrı yaşanmaz. Vajinanın girişinden bağırsak başlangıcına kadar olan bölgedeki dokular çıkartılır. Daha sonra emilebilen dikişler ile dokular kat kat olacak şekilde vajinoplasti işlemi yapılır. Eğer bağırsak kısmında sarkma mevcut ise kas dokusu yakınlaştırma işlemi yapılır. Vajinoplasti Ankara ilinde yaşayanlar için Doç.Dr. Özlem Gün Eryılmaz ile oldukça kolay bir işlemdir.

Vajina estetik ameliyatı hakkında bilgi almak için https://ozlemgun.com/vajina-daraltma-ankara adresini hemen ziyaret edebilirsiniz.

Genital Bölge Beyazlatma

Vajina beyazlatma olarak bilinse de genital bölge beyazlatma işlemi iç kısma yapılmaz. Daha çok bikini bölgesi olarak adlandırılan bölge çevresi peeling, tropikal kremler veya lazer içerikli tedaviler ile cildin rengi açılır. Sürekli olarak mı yapılması gerekir sorusu herkesin aklına takılan bir sorudur. İç çamaşırınızın kalitesi dahi cildinizin renginde değişiklere sebep olabilir bu yüzden işlem sonrasında doktorunuz tarafından belirtilen noktalara dikkat etmeniz gerekir. Genital estetik Ankara da yer alan şubemize uğrayarak veya telefon ile iletişim kurarak daha fazla bilgi alabilirsiniz. 

Genital Estetik Labioplasti 

Labioplasti düzeltme, gençleştirme işlemleridir. Doğuştan, ergenlik döneminde veya doğum sonrasında kadınlarda kararan, sarkan, uzayan iç dudak bölgesini gençleştirmek amacıyla işlem yapılır. Genelde iç dudakların ikisinde bu düzensizlikler olabileceği gibi tek dudakta da bu düzensizlikler olabilir ve diğer dudak ile uyumlu olacak şekilde küçültmeler yapılır. Labioplasti Ankara civarında yaptırmak isterseniz sağlık kuruluşumuza uğramanızı tavsiye ederiz.

Labioplasti ameliyatı hakkında bilgi almak için https://ozlemgun.com/labioplasti-ameliyati-ankara adresini hemen ziyaret edebilirsiniz.

Vajina Estetiği Dış Dudak Dolgusu

Vajinanın dış bölgesinde yer alan dudakların vücudun belirli bölgelerinden (kalça, basen gibi istenmeyen yağlar) yağ alınarak daha genç görünüm elde edilmesi amacıyla dolgu işlemi yapılır. Sarkma, küçülme gibi işlemlerde de dolgu işlemi uygulanabilir ve bu işlemlerde anestezi yapıldığı için hiçbir ağrı hissetmeden özgüveninizi artırabilirsiniz.

Pubis (Venüs Tepesi) Estetiği

Halk arasında rahim estetiği olarak adlandırılır fakat yapılan işlemlerin rahim ile ilgisi yoktur. Kasık höyüğü olarak adlandırılan cinsel organ ile karın bölgesi arasında kalan bölgenin zamanla genişlemesi sonucuyla sarkmanın engellenmesi işlemidir. Bu bölge darbelere karşı korumak amacı taşır fakat doğum, kilo gibi sebeplerden dolayı genişleme olabilir. Bu durum hem erkeklerde hem kadınlarda görülebilir. İdrara çıkamamanın yanı sıra giyilen kıyafetlerde de doğal görünümü bozduğu için bu işleme ihtiyaç duyulur.

Venüs tepesi estetiği hakkında bilgi almak için https://ozlemgun.com/pubis-venus-tepesi-estetigi-ankara adresini hemen ziyaret edebilirsiniz.

G Noktası Büyütme Tedavisi

Vajina ön duvarı incelmeye başladığı zaman ilişki sırasında tatmin olmanız zorlaşır. G noktası olarak adlandırılan bölgede incelme yaşanması sonucu yağ dokuları ile bölge kalınlaştırılır. Hem daralma hem de G Shot bölgesi büyütme işlemleri yapıldığında cinsel hayatınızda pozitif gelişmeler yaşayabilirsiniz. Çünkü işlem görmüş G noktası daha hassas hale gelerek daha kolay tatmin olmanızı sağlar.

O Shot, O Noktası Büyütme

O noktası büyütme veya diğer adıyla O shot incelen vajina içi dokuların tekrardan güçlendirilmesi işlemidir. Kişinin kanından alınan onarıcı kan maddeleri vajina içi dokulara enjekte edilir. Enjekte sonucunda yıpranan sinirler güçlendirilir ve bu sayede cinsel ilişki esnasında alınan haz artar.

Vajina Dış Dudak Küçültme

Genital estetik Ankara bölgesinde lider olan sağlık kuruluşumuz vajina dış dudakların hem büyültülmesinde hem de küçültülmesinde sizlere kaliteli hizmet sunar. Dudakların kilo sebebiyle veya başka sebeplerden dolayı aşırı derece de kalınlaşması sonucu küçültme işlemi uygulanır.

Genital Estetik Öncesi Sonrası Merak Edilen Sorular

Genital estetik ameliyatı günümüzde yeni popüler olan tıbbi süreçlerdir. Bazı kişiler bu işleme ihtiyaç duyup duymadığı gibi çok farklı konular hakkında bilgi sahibi olmak ister. Konuyla genital estetik öncesi sonrası ile ilgili sık sorulan sorulara ve cevaplarına sayfayı kaydırmaya devam ederek ulaşabilirsiniz.

Genital Estetik Sonucu İz Oluşur Mu?

Yapılan ameliyat sonrasında iz oluşmaz. Çünkü yapılan işlemlerde kullanılan ameliyat ipi zaman içerisinde kaybolur. Büyük bir darbe alınmadığı sürece dikişlerinizin varlığını dahi unutabilirsiniz.

Genital Estetik Ameliyatı Sonucu Ağrı Oluşur Mu?

Ameliyat sonucu ilk birkaç gün hafif ağrılarınız olabilir. Bu ağrılarda doktor tarafından verilen ağrı kesiciler süreci daha hafif atlatmanızı sağlar.          

Genital Estetik Zor Mu?

Yapılan bütün cerrahi işlemlerin kendine göre riskleri ve zorlukları bulunur. Burun ameliyatı işlemi esnasında anestezi alındığı için zorlu geçmez. Sonrasında genital estetik yaptıran bazı kişilerde ağrılar olabildiği gibi bazı kişilerde süreç daha kolay olabilir. Fakat genital bölge estetiği çok zor olmayan ve riski olmayan ameliyatlardan biridir.

Vajinal Estetik Ne Kadar Sürede Normal Hale Gelir?

Vajina plastik cerrahi de yaptırdığınız işleme ve bünyenize bağlı olarak süreç değişiklik gösterebilir. Fakat bir ile iki hafta içerisinde şişkinlikler geçer ve eski haline geri döner.

Vajinal Estetik Sonucu Külot Giyilir Mi?

Yapılan işlemlerden sonra doktorun yapacağı bilgilendirmeye göre hareket etmeniz gerekir. Örneğin genital estetik labioplasti sonucunda iç çamaşırı giymeniz tavsiye edilir. Hatta sıkı bir iç çamaşırı ve tayt giyilmesi ödeminizi sınırladığı için ilk günden itibaren iç çamaşırı giyilmesi önerilir.

Ankara Genital Estetik Fiyatları 2023 

Genital estetik fiyatları yapılacak işlemler, kullanılacak materyaller, anestezi, işlemin zorluk derecesi gibi unsurlara bağlı değişiklik gösterir.  Örneğin, vajina daraltma operasyonu diğer işlemlere göre daha kompleks olduğu için bu tarz genital bölge estetiği fiyatları diğerlerine göre daha yüksektir. Vajina beyazlatma işlemi ise peelingten oluştuğu için daha uygun bir ücrete tabidir. Ancak lazer ile yapılan işlem peelinge göre yüksektir. Bunların dışında doktorların da fiyat politikalandırması bulunur.

Genetik Estetik Ankara Doktoru Olarak Doç.Dr. Özlem Gün Eryılmaz

Genital estetik doktoru yapılan işlemlerin başarılı olup olmaması konusunda en önemli etkenlerden biridir. Çünkü uzmanlık gerektiren işlemler her doktor tarafından yapılamayabilir. Genital estetik Ankara ilinde Doç. Dr. Özlem Gün Eryılmaz tecrübesi ve müşteri memnuniyeti ile tanınan doktorlardan biridir. Siz de alanında uzman bir doktordan yardım alarak kendini mutlu etmek ve şikayetlerini gidermek isteyenlerdenseniz bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.